آموزش

نگهداری سرامیک

این نکته را به یاد داشته باشید هرگز ظروف سرامیکی را قبل از شروع پخت و پز روی گاز قرار ندهید بلکه در ابتدا موارد غذایی مورد نظر را درون ظرف بریزید و بعد آن را روی حرارت بگذارید ، چرا با این کار لایه سرامیک آصیب می بیند و ترک های ریزی میخورد از طرفی این ترک ها بسیار ریز هستند باعث می شوند در طول زمان کارایی خود را از دست بدهند .

هیچ وقت ظروف سرامیکی داغ را در آب سرد نگذارید. چرا که تغییر ناگهانی دما ، موجب می شود که ظروف با گذشت زمان مقاومت و دوام خود را از دست بدهند. حالا اگر میخواهید که ظرف هایتان دوام خوبی داشته باشند و کیفیت خود را حفظ کنند از تغییر دمای ناگهانی ظرف خود جلوگیری کنید .

دقت داشته باشید که کف ظروف سرامیکی بسیار حساس است به همین دلیل شما باید مراقب خراش برداشتن کف این ظروف باشید . پس در هنگام شست و شوی این ظروف از اسکاج های سیم دار و در هنگام پخت غذا از قاشق های فلزی استفاده نکنید .

برای نگه داری این ظرف ها دقت داشته باشید که هیچ وقت این ظروف را درون هم قرار ندهید . شاید این موضوع که فضای کافی برای نگهداری ظرف ندارید شما را به این فکر فرو ببرد اما به هیچ عنوان این کار را نکنید چرا که قرار دادن ظروف سرامیکی درون هم به معنای خش انداختن روی سرامیک درون ظرف می باشد .

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *